Welcome in Ewadar'S cattery

Jesteśmy małą rodzinną hodowlą kotów Norweskich Leśnych i Maine Coon o nazwie Ewadar'S. Miłość do kotów pojawiła się wraz z ślicznymi i mądrymi kotami domowymi i przerodziła się w pasję hodowania dużych kotów dwóch wyjątkowych ras. Zapraszamy do poznania bliżej naszej hodowli i śledzenia nowości zarówno na naszej stronie jak i na Facebooku.

News

Dzisiaj mija 7 tygodni od kiedy są z nami cudowne kocięta naszej Maltusi i Cadogana z hodowli Milanor. Kociaczki mają się dobrze, rosną jak na drożdżach i coraz bardziej uwidaczniają się charakterki. Zabawom w kojcu nie ma końca, powoli też kociaczki zwiedzają dom i dopiero na większej przestrzeni widać jak potrafią szybko biegać, jakie są ciekawe świata.

Mamusia dzielnie towarzyszy dzieciom w poznawaniu świata, ale też poczuła wiosnę i razem ze swoją przyjaciółką Irenką urządziły sobie niedzielne harce w pięknym wiosennym słońcu. Irenka tak zasmakowała w wiosennej aurze, że cały dzień spędza w wolierze. Jakie to szczęście, że mamy taką dużą wolierę, gdzie koty mogą się wybiegać. Z niecierpliwością czekamy, kiedy maluchy będą mogły harcować na trawie.

Read more...

About Norwegin Forest Cats

Kot norweski leśny to kot duży, mocnej budowy, zaliczany do kotów półdługowłosych. Jego tylne łapy są dłuższe od przednich, co pozwala na dużą zwinność i ułatwia skoki. Posiada dwa rodzaje sierści - dłuższy wierzchni włos ościsty i krótszy, puszysty podszerstek. Okrywa taka prawie uniemożliwia przemoczenie futra.

Charakterystyczną cechą kotów norweskich jest kryza wokół szyi i "portki" na tylnych nogach. Dopełnieniem "dzikiego" wyglądu są "tufki" na szczycie uszu (jak u rysia) - same uszy są przysłonięte sierścią.

Read more...

About Maine Coon Cats

Maine Coon to rasa pochodząca z Ameryki Północnej. Koty tej rasy wyróżnia wielkość (są jednymi z największych kotów domowych), inteligencja i żywiołowość.

Maine Coon to kot półdługowłosy średniego typu orientalnego. Średni ciężar dorosłego samca to 6 do 10 kilogramów, a samicy 4 do 7 kilogramów. Ciężar kotów Maine Coon sięga jednak często 11 kilogramów i więcej, a ich długość 1 metra. Okrywa włosowa składa się z dwóch warstw - podszerstka i włosów okrywowych. Ze względu na swoją budowę jest wodoodporna.

Read more...