O hodowli

Jesteśmy małą rodzinną hodowlą kotów rasy Norweski Leśny i Maine Coon o nazwie Ewadar’S.

Przygoda z kotami zaczęła się parę lat temu, kiedy trafiła do nas kotka domowy Mizia. Mizia to cudowny psycholog potrafiący rozładować każde napięcie i zdenerwowanie. Gdy któryś z domowników przejawia zdenerwowanie Mizia kładzie mu łapy na głowę, albo mocno się przytula i wszystko mija.

Druga nasza kotka domowa Zuzia pojawiła się parę lat później. To taki kolorowy, bardzo ofutrzony gremlinek, który ciągle ma coś do powiedzenia. Bardzo potrzebuje ciągłych pieszczot i oczywiście codziennie domaga się swojej porcji. Wszystkie zdjęcia obu panien są dostępne w galerii kotów domowych.

Mizia nasz domowy psycholog
Zuzia nasz gremlinek

Koty rasowe pojawiły się u nas ponad rok temu. Jako prezent dla męża w 25 rocznicę ślubu przyjechała do nas Malta z hodowli Atlas*PL, śliczna koteczka rasy Norweski Leśny. Miała być na kolanka, ale po licznych kontaktach na wystawach z innymi hodowcami, po poznaniu trochę środowiska hodowców i innych kotów, zapragnęliśmy też spróbować.

Mąż marzył o kocie dużym, z cechami podobnymi do psa, jako, że nie mamy psa, to zdecydowaliśmy się na jeszcze jedną rasę Maine Coon. I tak trafiła do nas Eir (nasza mała Ircia) z hodowli Svalbard Gost*PL.

PL*Atlas Malta - Nasz pierwszy kot norweski leśny
Eir Svalbard Gost*PL - Nasz pierwszy kot maine coon
Malta w zimowej scenerii
Irka wita jesień w ogrodzie

Dziękujemy Ani Zaleskiej, właścicielce hodowli Atlas*PL za zaufanie w końcu obcym ludziom, oraz za pomoc i wsparcie w każdej sprawie, szczególnie na początku, na wystawach.

Dziękujemy również Ani i Sebastianowi Czerklewicz z hodowli Svalbard Gost*PL za niesienie pomocy o każdej porze, nawet w błahych sprawach.

Jesteśmy członkiem klubu No Problem, który jest zrzeszony w Federacji Felis Polonia. Należymy także do Klubu Hodowców i Miłośników Kotów Norweskich Leśnych Agnar.

Zapraszamy do odwiedzania strony naszej hodowli.